OPOWIEŚCI FUTBOLOWE. Drybling między słowami

Posted on Posted in Antropologia futbolu, Drybling między słowami, Spotkania, Retro-transmisje

Gdyby pewnego dnia zaczepili mnie kosmici i zapytali: Chcemy zrozumieć ludzi i potrzebujemy jakiejś niewielkiej przestrzeni do prowadzenia badań. Co byś nam polecił? Odpowiedziałbym: zbadajcie stadion piłkarski w czasie meczu. Jak zrozumiecie co się tam dzieje, będziecie już wiedzieli bardzo wiele!

Należę do tych szaleńców (?), którzy uważają, że opowiadając o futbolu, można opowiedzieć cały świat. W czasie dzisiejszego spotkania razem ze Stefanem Szczepłkiem odbędziemy narracyjną podróż od archaicznych czasów spod znaku Wilimowskiego i Leonidasa po współczesność, w której z reklamowych bilbordów uśmniechają się do nas Robert Lewandowski i trener Adam Nawałka. W trakcie naszego dryblingu przez historię będziemy starali się zarówno przypomnieć TAMTE emocje i zatrzymane w stopklatkach czasu obrazy, ale i zadać pytania – ciekawe i ważne dla większości z nas dzisiaj. W poszukiwaniu odpowiedzi liczymy na pomoc słuchaczy…

Wśród gości zapowiadani są bohaterowie historycznych futbolowych wydarzeń, ale to niespodzianka!

Gorąco zapraszam!

OPOWIEŚCI FUTBOLOWE. Drybling między słowami

Futbolowy mecz bywa nazywanyspotkaniem. Zapraszamy na SPOTKANIE, które będzie pełne EMOCJI jak najlepszy MECZ i bogate w OPOWIEŚCI jak porywająca KSIĄŻKA.
Niezapomniane mecze i ich bohaterów przywołają w żywej narracji: Stefan Szczepłek – dziennikarz i publicysta sportowy, autor m.in. „Mojej historii futbolu” (tomy Polska i Świat) i biografii Kazimierza Deyny oraz Jarek Kaczmarek – opowiadacz z „Grupy Studnia O.”, autor książek „Gole wszech czasów” i „Suarez. Nigdy nie będziesz sam”.

Spotkanie będzie pełne zaskakujących zagrań i komentarzy, dryblingów między słowami i strzałów w samo sedno futbolowych historii. Przeżyjmy raz jeszcze mecze: Polska – Brazylia w Strasburgu, Górnik Zabrze – AS Roma, Polska – Anglia na Wembley, Polska – Belgia w Barcelonie czy Polska – Niemcy na Stadionie Narodowym. Odkryjmy na nowo ich bohaterów: Wilimowskiego, Lubańskiego, Banasia, Deynę, Domarskiego, Bońka, Lewandowskiego…

Opowieści będą okazją do zaprezentowania futbolowych pamiątek z kolekcji Stefana Szczepłka, eksponowanych na licznych wystawach w Polsce i zagranicą.

Piątek, 9 czerwca, godz. 18.30. Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20.

Wstęp wolny

Wydarzenie w ramach projektu Warszawskiej Sceny Opowieści, wspieranego przez M.St.Warszawę.a>