SPOTKANIA Z OPOWIEŚCIAMI FUTBOLOWYMI – relacje

Posted on Posted in Drybling między słowami

Pełnia sezonu piłkarskiego i opowieści futbolowych… Czesto słyszę pytanie: A jak wygląda spotkanie z opowieściami o piłce nożnej? Przedstawiam fotorelacje z odbytych spotkań z komentarzami, która pozwoli, jak mam nadzieję, wyjaśnić wszystko tak dokładnie, jak Kuba Błaszczykowski wykłada piłkę Robertowi Lewandowskiemu…

Miejsca:

Sceny teatralne i widowiskowe
Opowieści w formie spektaklu z elementami scenografii i wizualizacjami. Opowieści futbolowe na scenie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania.

 


Biblioteki
Spotkania autorskie w bibliotekach. Opowieści na podstawie autorskich książek „Gole wszech czasów”, „Suarez. Nigdy nie będziesz sam”, „Napastnicy. Snajperzy, dryblerzy, szaleńcy”, „Bramkarze. Samotnicy, akrobaci, dyrygenci”. Łamiemy schemat spotkania autorskiego – jest mnóstowo emocji i wspólnej zabawy, które wpisują się  w akcję opowieści

 

Szkoły
Spotkania w szkołach. W jednym spotkaniu – 45-60 minut uczestniczy od 50 do 120 dzieci. Opowieści o futbolu są pretekstem do wprowadzania, w meczowym rytmie, tematów związanych z kulturą, historią Polski i świata, psychologią (czym są presja i stres, i jak sobie możemy z nimi radzić).

 

 

Festiwale, wydarzenia kulturalne, jarmarki
Opowiadanie jest sztuką mobilną, łatwowpisującą się w każdą przestrzeń. Opowieści futbolowe mają energię przyciągającą uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na zdjęciach spotkania na Festiwalu Pozytywka w Bydgoszczy i Jarmarku Jarosławskim (ciekawe zderzenie futbolu z muzyką tradycyjną – opowieść o indiańskim dryblerze Garrinchy).

 

Emocje!
Opowieści, jak dobry mecz, są pełne emocji. W trakcie prowadzenia narracji i dryblingu między słowami posługuję się ekspresyjnym językiem komentatorów sportowych, i kiedy pada GOOOOOOOOOOOOOL! Cieszmy się wszyscy, jakbyśmy oglądali mecz na żywo!

 

Odgrywanie cieszynek
W programie spotkań jest zawsze wspólna zabawa w odgrywanie cieszynek. Dzieci odgrywają gesty radości gwiazd futbolu i wymyślają swoje autorskie cieszynki. Zabawa na sto dwa!

 

 Podpisywanie książek
Spotkania są okazją do prezentacji książek, podpisywania dydykacji i wymiany myśli nie tylko o futbolu.

Na koniec robimy sobie pamiątkowe drużynowe zdjęcie!

 

Opowieści (nie tylko) dla dorosłych

Opowieści futbolowe maja odsłonę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych (chociaż najbardziej lubię sytuacje, gdy spotykamy się wszyscy razem, jak w rodzinnym gronie).  Razem z legendarnym dziennikarzem Stefanem Szczepłkiem opowiadamy w dwugłosie o legendarnych meczach i bohaterach stadionów – tych z dawnych lat i tych współczesnych. Spotkania są okazją do prezentowania piłkarskich pamiątek z unikatowej kolekcji pana Stefana.