Suarez. Nigdy nie będziesz sam.

Posted on Posted in Spotkania

26 kwietnia premiera nowej książki!

Na futbol patrzę jak na skarbnicę wspaniałych opowieści, kalejdoskop niezwykłych bohaterów i ich niecodziennych przygód. Luis Suarez nie jest najlepszym piłkarzem świata, choć należy do elity największych gwiazd futbolu. A jednak jego historia jest dla mnie wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju!

Kiedy trafił do Barcelony, powstał niesamowity atak MSN. Leo Messi, Luis Suarez i Neymar grają tak, jakby byli braćmi, jakby znali się od zawsze. Jednak droga Luisa na futbolowy szczyt była dużo trudniejsza niż jego kolegów. Zanim osiągnął swój cel, musiał przezwyciężyć wiele trudności, tak jak bohater dobrego filmu akcji. A najtrudniejszym przeciwnikiem, którego musiał pokonać był… Luis Suarez.

Opowieść o Suarezie jest dla mnie odyseją –  niesamowitą podróżą „piłkarza  marynarza” do wielkich futbolowych portów świata: Montevideo, Amsterdamu, Liverpoolu i Barcelony.
To opowieść o miłości i wielkiej pasji, które prowadzą do przekraczania granicy szaleństwa. To historia chłopaka, który był tak waleczny i niezdolny do pogodzenia się z porażką, że o mało nie przegrał sam ze sobą. Jego pasjonująca biografia stała się dla mnie pretekstem do wprowadzenia tematu psychologii i treningu psychologicznego, który odgrywa we współczesnym sporcie coraz większą rolę. Dotyczy on nie tylko największych gwiazd i profesjonalistów, ale także najmłodszych adeptów futbolowej sztuki, którzy uczą się trudnej sztuki radzenia sobie ze sportową presją – spełniania oczekiwań rodziców, trenerów, kolegów z drużyny i własnej ambicji. Zresztą ten problem wykracza daleko poza piłkę nożną…

Moim autorskim celem było, z jednej strony skomponowanie iskrzącej się emocjami, barwnej futbolowej opowieści, z drugiej zaś sprowokowanie rozmów i dyskusji  na temat trudnej sztuki jaką jest budowanie relacji z innymi i samym sobą – w rodzinnym domu, na piłkarskim boisku i w codziennym życiu.

Zapraszam zarówno do lektury, jak i na spotkania z opowieściami na żywo!

Jarek Kaczmarek